Ducks vyhrali po nájazdoch, Višňovský asistoval, darilo sa domácim

07.02.2012 Celý región

New York 7. februára (TASR) - Slovenský obranca Ľubomír Višňovský bol jediným Slovákom v akcii v noi na utorok v zámorskej hokejovej NHL a svoj štart v zápase jeho Anaheimu proti Calgary ozdobil aj jednou gólovou prihrávkou. Po 60 minútach i predĺžení bez rozhodnutia rozhodol pre Ducks duel v 8. sérii nájazdového rozstrelu Niklas Hagman a zabezpečil tak domácim dva body po výhre 3:2.

Višňovský si pri takmer 21-minútovom pobyte na ľade pripísal aj jednu plusku.

Detroit svoju pozíciu najlepšieho tímu súťaže neobhájil v arizonskej púšti, keď ako hosť Phoenixu prehral 1:3. Dva góly zaznamenal Čech Martin Hanzal, Mike Smith kryl 30 z 31 striel Red Wings. Ray Whitney pokračuje v odmietaní svojho hokejového \"dôchodkového\" veku, 39-ročný útočník prispel k výhre \"kojotov\" dvoma asistenciami a v posledných piatich dueloch si pripísal 2+6.

Aj do tretice bodoval naplno domáci tím. Phil Kessel bol znovu raz ústrednou postavou hry Toronta, Maple Leafs vyhrali najmä zásluhou jeho dvoch gólov a asistencie nad Edmontonom 6:3 a ťahajú šnúru troch výhier. Sam Gagner v drese zdolaných si predĺžil svoju unikátnu bodovaciu sériu jednou asistenciou na 4 duely a za 7 dní tak nazbieral spolu 13 bodov.

výsledky:

Toronto - Edmonton 6:3, Phoenix - Detroit 3:1, Anaheim - Calgary 3:2 pp a sn /za domácich Ľubomír Višňovský 0+1/